پ
پ

«السلام علیک یا حجه الله فی ارضه…،السلام علی وارث الانبیاء و خاتم الاوصیاء…»

“سلام بر تو ای حجت خدا در زمین ، سلام بر تو ای چشم خداوند بین خلقش ، سلام بر تو ای صاحب اختیار من، سلام بر تو ای صاحب عصر و زمان ، سلام بر تو ای تلاوت کننده قرآن و بیان کننده آن و سلام بر تو ای …”

سپاس شکافنده آسمانها را که برای شناخته شدنش بشر را آفرید و به بهترین بشر یعنی رسولش محمدبن عبدالله (ص) و ولیش علی(ع) که اصل و ریشه شجره طیبه هستند شاخه های طوبی چون آخرین سفیر الهی مصلح کل ،یوسف زهرا (س) را هدیه کرد.

به پاس این هدیه الهی ، میلاد آن فخرعالم کوکب و هفت آسمان، مهدی موعود (عج)، با کسب اجازه از محضر مادر بزرگوارش یاس یاسین، سیده النساء العالمین، شفیعه روز محشر، بی بی فاطمه زهرا (س)، مجموعه ای با عنوان «کانون وهیئت فرهنگی مذهبی اباصالح المهدی (عج)» نظرآقا را، در سال ۱۳۸۳ که متشکل از جوانان پرتلاش و کوشا در عرصه جامعه و جویای طریق حق و پیرو ولایت و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت بودند را راه اندازی کردیم .

این هیئت که بیش از دوازده سال از عمر پربرکت و مفید خود را سپری می کند، در ابتدا با کمبود امکانات و مشکلات بسیار و تعداد انگشت شماری از جوانان، پا به عرصه فعالیت و جامعه گذاشت اما با اهداف بلندی که داشته با اخلاص کامل مجموعه و استعانت و یاری از خداوند و توسل به اهل بیت «علیهما السلام» هر روز شاهد پیشرفت و جذب حداکثری اعضاء هستیم .

مهمترین اهداف این هیئت فرهنگی مذهبی، ترویج و گسترش فرهنگ ناب محمدی (ص) و مبارزه با فرهنگ مخرب بیگانه و جلوگیری از گسترش و ورود آن در بین جوانان جامعه می باشد که با برنامه ریزی منظم و فعالیتهای مختلفی که در طول سال صورت می گیرد گامی موثر در این زمینه برداشته ایم .

DSC_0148

اهداف کانون وهیئت فرهنگی مذهبی ابا صالح المهدی (عج)؛

– وحدت و یکپارچگی بین هیئات مذهبی روستا ، مردم و مسئولین

– ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی و زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت

– جذب جوانان و روی آوردن آنها به مسائل فرهنگی (اسلام ناب)

– ارج نهادن و بزرگداشت یاد و خاطر ائمه اطهار در برگزاری مراسم شهادت و میلاد

بعضی از فعالیتهای کانون وهیئت فرهنگی و مذهبی ابا صالح المهدی (عج) ؛

– برگزاری کلاسهای قرآن ،احکام و نهج البلاغه در سطوح مختلف در دو واحد خواهران و برادران در ایام سال

– برگزاری دعاهای کمیل ، توسل ، زیارت عاشورا

– برگزاری نمازهای یومیه به صورت جماعت

– برگزاری مراسم شهادت و میلاد ائمه اطهار

– اعزام کاروان های زیارتی در ایام مختلف سال به مشهد مقدس

– اعزام کاروان های زیارتی راهیان نور به مناطق کربلای ایران

– برپایی نمایشگاه های مختلف در طول سال

– برگزاری تلاوت نور هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء

– شرکت در راهپیمایی۲۲ بهمن ماه – روز جهانی قدس و …

– برگزاری مراسم ملی مذهبی در سطح روستا و منطقه

– برپایی و شرکت در نماز عید سعید فطر

– برپایی دعای پرفیض عرفه

– برپایی و شرکت در نماز عید قربان

– برپایی دعای پرفیض ندبه هر هفته در جوار شهدا

– برپایی ایستگاه های صلواتی به مناسبت های مختلف

– تشکیل تیم های ورزشی (فوتبال،دو میدانی، تنیس ،والیبال و دیگر رشته ها) در مقاطع مختلف

– کسب مقام های برتر در مسابقات ورزشی، علمی و فرهنگی

– برپایی اردوهای جهادی در جهت بازسازی و ساخت مسجد جامع ولی عصر (عج) نظرآقا

– برپایی اردوهای سیاحتی زیارتی

– برگزاری کلاسهای آموزشی و کمک درسی در سطح نوجوانان و جوانان به صورت مستمر در طول سال

و…

مهمترین فعالیت فرهنگی این هیئت در سال ۱۳۸۸ بود، که با راه اندازی وبلاگ کانون و هیئت فرهنگی مذهبی ابا صالح المهدی (عج) تمامی برنامه های فرهنگی هیئت و روستا پوشش داده می شد و اما امروز در دوازدهمین سالروز تاسیس این مرکز فرهنگی که تقارن پیدا کرده با سالروز میلاد دوازدهمین امام همام و آخرین منجی عالم بشریت، این حقیر و مجموعه ی اعضای کانون ابا صالح در این شب عید به همه اهالی و عزیزان ،عیدی بزرگی را هدیه می کنیم رونمایی از سایت هیئت به آدرس www.nazaragha-abasaleh.ir که به همین زودی عزیزان می توانند از محتویات و مطالب گسترده و فراگیر آن بدون هیچ گونه جانب داری و سانسور مطالب در همه زمینه ها به روز از آن بهره مند گردند. انتظار می رود خوانندگان و مراجعین به سایت با ارائه پیشنهاد ،انتقاد و مباحث سازنده در جهت انتخاب بهتر مطالب و بالا بردن سطح محتوایی و دیگر موارد این سایت بتوانند ما را یاری نمایند.

چارت تشکیلاتی کانون وهیئت فرهنگی مذهبی ابا صالح المهدی (عج) توسط ۱۶ نفر از جوانان با تقوا، ولایی و با استعداد، به عنوان اعضای هیئت امناء کانون، که هر کدام بخشی و کمیته ای را با اعضای زیر مجموعه تشکیل می دهند اداره می شود.

این کانون و هیئت فرهنگی مذهبی در اداره تبلیغات اسلامی دشتستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به ثبت رسیده است. محل فعالیت و اجرای برنامه های هیئت در حال حاضر با توجه به بازسازی مسجد جامع ولی عصر(عج)، در حسینیه حضرت ابا الفضل العباس (ع) نظرآقا می باشد.

باشد که این اندک برنامه ها توشه ای گردد در پیچ و خم های راه آخرت و ثوابش دسته گلی به روح پرفتوح امام راحل (ره) و شهدای عالی مقام و همه رهپویان خاندان نبوی گردد انشاءالله .

با تقدیر و تشکر از همه عزیزانی که در این هیئت ما را یاری می نمایند.

ومن ا…التوفیق      

محمدحسن جمالی

مدیر مسئول    

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.